fbpx

Wspieramy doświadczonych przedsiębiorców prowadzących działalność handlową w Internecie oraz początkujących, rozpoczynających handel elektroniczny. Przygotowujemy podstawowe dokumenty konieczne w e-commerce: regulamin sklepu internetowego, regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, jak również opracowujemy lub opiniujemy umowy na budowę strony internetowej, serwisu internetowego, umowy na działania SEO oraz SEM. W toku prowadzonej już działalności pomagamy w rozwiązywaniu bieżących problemów prawnych, takich jak odstąpienia od umów zawartych na odległość, rozpatrywanie reklamacji, analiza roszczeń konsumentów itp.

Obsługa prawna sklepu internetowego

Przedsiębiorca działający w Internecie musi sprostać wielu wyzwaniom związanym zarówno z ciągłą walką o uwagę konsumenta, jak i realizacją wymogów prawnych dotyczących e-commerce. Obowiązujące regulacje mają za zadanie ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami, zabezpieczenie ich danych osobistych (np. RODO), a także wyeliminowanie nieetycznych działań konkurencji. Odpowiedzialne tworzenie strategii biznesowej powinno uwzględniać przepisy prawa, które pozwolą Państwu odpowiednio zabezpieczyć i rozwijać swoją działalność internetową.

Nasza kancelaria z Wrocławia od wielu lat współpracuje z przedsiębiorcami nastawionymi na działalność i rozwój w przestrzeni internetowej. Stale poszerzamy i aktualizujemy swoją wiedzę, by móc sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nami stale poszerzający się rynek e-commerce.