fbpx

Od lat wspieramy inwestorów, deweloperów, właścicieli gruntów, nabywców i sprzedawców nieruchomości. W sferze naszej działalności znajdą Państwo pełne wsparcie z zakresu najmu, transakcji kupna i sprzedaży oraz budowy, inwestycji i finansowania projektów.

Dokumentacja w prawie nieruchomości

Niezależnie od tego, czy biorą Państwo udział w transakcji dotyczącej nieruchomości jako klient indywidualny czy przedsiębiorstwo, koniecznością jest sporządzenie stosownej dokumentacji transakcji, która zabezpieczy zarówno interesy kupującego, jak i sprzedawcy. Należy pamiętać, że umowa sprzedaży nieruchomości musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Zaniechanie tego obowiązku może prowadzić do poważnych konsekwencji takich jak nieważność transakcji.

Przed podjęciem decyzji o zakupie należy także zapoznać się ze stanem prawnym nieruchomości. W tym celu konieczna może być m.in. weryfikacja księgi wieczystej, zaświadczeń z urzędów lokalnych jednostek administracyjnych (np. Urzędu Miejskiego we Wrocławiu) czy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jest to skomplikowany i żmudny proces, który warto powierzyć specjaliście.